مطالب آموزشی

آشنایی با کراتین فلاویا

کراتین چیست؟

کراتین از گیاهی در کشور برزیل تهیه می شود که کراتین آن شبیه کراتین ساختار مو انسان و یک پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد که باعث نرمی ، لطافت و درخشندگی موها میشود.

کراتین تحول بزرگی در سیستم ترمیم و صافی مو است. با استفاده از کراتین فلاویا آسیب های ناشی از به کار بردن مواد شیمیایی از قبیل رنگ مو، دکلره ، فر، صافی و همچنین استفاده طولانی مدت و مکرر لوازم حرارتی مثل اتوی مو و سشوار را ترمیم کرده و مو را به حالت صاف و براق و نرم اولیه برمیگرداند.

درمان کراتین بهترین کار برای موهای ضخیم، مجعد و وز است.موی درمان شده با کراتین به طور طبیعی صاف ، عاری از فر ، براق و به طور کلی قابل کنترل تر است.

طی عملیات کراتینه مواد کراتین وارد ساختار مو شده و حلقه های اتصال را تغییر داده و به شکل تازه ای در می آورد.

کراتین فلاویا احیا کننده ی موهای فر و کاهنده حجم مو است و باعث تقویت ، تغذیه ، درخشندگی و رفع آسیب های شیمیایی و محیطی مو میشود.

چه افرادی نیاز به کراتینه دارند؟

در بعضی افراد به طور طبیعی مقدار خیلی کمی از این ماده در موها وجود دارد که باعث فر و زبر شدن مو می شود و  در برخی دیگر به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت صحیح از موها و استفاده مواد شیمیایی این ماده در مو به مقدار قابل توجهی از بین میرود.در این هنگام پزشکان توصیه میکنند که از عمل کراتینه کردن برای برگرداندن مجدد این ماده ی حیاتی به مو استفاده شود.

آیا تاثیر کراتینه بعد از مدتی از بین میرود؟

کراتین برزیلی فلاویا دو اثر مهم دارد. اولا رفع سوختگی و آسیب مو در اثر مواد شیمیایی ، دوما اثر صاف کنندگی. اثر اول آن دائمی است و موهای ترمیم شده دوباره به حالت آسیب دیده باز نمیگردند. اما خاصیت صاف کنندگی آن موقتی و معمولا بین ۴ تا ۵ ماه دوام دارد.

روش مصرف کراتین فلاویا:

  1. موها را ۲ الی ۳ بار با شامپوی قبل کراتین فلاویا بشویید.
  2. موها را سشوار بکشید تا کاملا خشک شود.
  3. کراتین را به خوبی تکان دهید و بسته به میزان حجم و قد مو مقداری از کراتین را داخل کاسه بریزید.موها را به شکل مثبت تقسیم بندی کرده و مواد را با برس رنگ به موها بزنید و میان هر قسمت را شانه بزنید تا موها کاملا به کراتین آغشته شوند. به یاد داشته باشید که برای این کار حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و هیچ گاه کراتین را مستقیما به پوست سر نزنید.
  4. موها را در کلاه قرار دهید.
  5. برای موهای با آسیب شیمیایی یا اصطلاحا سوخته و دمیج اجازه دهید موها برای ۲۰ دقیقه محلول  رو جذب کنند و بعد موها رو با سشوار کاملا خشک نمایید.برای مواهی زبرو خشن و مقاوم این زمان به ۳۰ دقیقه افزایش میابد.
  6. مجددا با یک شانه دم باریک موها را به چهار قسمت تقسیم کنید.
  7. از اتوی مو با حرارت ۴۵۰ درجه ی فارنهایت یا ۱۸۰ تا ۲۳۰ درجه ی سانتیگرارد استفاده کنید.تکه های نازک مو را بگیرید و با کمک شانه کراتین از پشت گردن به پایین اتو بکشید. برای موهای معمولی بین ۷ تا ۱۰ بار و برای موهای زبر و خشن و مقاوم بین ۱۰ تا ۱۳ بار تکرار کنید.برای موهای دمیج و سوخته درجه اتو را روی ۴۳۰ درجه فارنهایت یا ۱۸۰ درجه سانتیگرارد تنظیم کنید.
  8. بعز از انجام اینکار موها تا ۷۲ ساعت شسته نشود. و بعد از آن با شامپو و کاندیشنر فلاویا شسته شوند.در مدت این سه روز موها را با کلیپس وبه صورت دم اسبی نبندید و پشت گوش نگذارید.